راهنمای حل جدول رضا آقازاده کلیبر

اطلاعات عمومی و لغات جدولی را در کلکسیون وبلاگ بنده ببینید

خبر خوش برای کشاورزان طلبکار از دولت
نویسنده : آقازاده کلیبر - ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٧ شهریور ۱۳٩٠
خبرگزاری میزان - وزیرجهاد کشاورزی گفت :دولت بدهی کشاورزان را تا دو هفته آینده پرداخت می کند.

به گزارش خبرگزاری میزان، محمود حجتی در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج با اشاره به اینکه درسال جاری 8 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد، اظهار کرد: تاکنون بیش از 70هزار میلیارد ریال ازمطالبات کشاروزان پرداخت شد و تا دوهفته آینده یک میلیارد و900 میلیون تومان دیگر پرداخت می شود........


حجتی با اشاره به اینکه درسال 1392 کل گندم خریداری شده از مردم 4 میلیون و700 هزارتن بود افزود : امسال این رقم به حدود 8 میلیون تن رسیده است

وی فرهنگ سازی و ترغیب مردم به کاهش استفاده بی رویه از منابع آب زیرزمینی، کاهش مصرف آب با ترویج سیستم های نوین آبیاری و افزایش کشت های گلخانه ای را از رویکرد مهم دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه بخش کشاورزی اعلام کرد.

وزیرجهاد کشاورزی با اشاره به اینکه با تدبیر و احساس مسوولیت دولت و با همکاری و هماهنگی نخبگان و کارشناسان درصد تورم از 40درصد در سال 1391 به 17 درصد کاهش پیدا کرد، گفت: دولت در تلاش است تا نرخ تورم را به 13 الی 14 درصد برساند و برای تک نرخی کردن تورم از همه ابزارهای لازم استفاده می کند.

حجتی یکی از دستاوردهای بزرگ دولت یازدهم را توافقات هسته ای دانست و گفت: هنوز دولت برای فروش نفت با مشکل مواجه است و نفت به کمتر از یک سوم قیمت واقعی به فروش می رسد.

وزیر جهاد کشاورزی پرداخت یارانه را باری سنگین بر منابع دولت اعلام کرد و گفت: پرداخت یارانه علاوه بر بار تورم موجب سرگردانی منابع مالی دولت نیز می شود.

حجتی با اشاره به اینکه در سال 1392 ذرت با ارز مبادله هزار و 200 تومان در بازار به قیمت هزارو 250 تومان عرضه می‌شد، افزود: ولی امروز ذرت با ارز سه هزار تومانی700تومان در بازار عرضه می‌شود.وی گفت: در اوج تحریم و فشار غرب 800 کشتی حامل گندم، برنج و ذرت از سوی غرب به کشور ما داده نشد.

دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه ، بهمئی، چرام و لنده با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد از سال‌های قبل به عنوان قطب دامداری کشور مطرح بود اما به دلیل خشکسالی‌های اخیر، خشک شدن چشمه‌ها و قنات‌ها دامداری استان وضعیت نابسامانی پیدا کرده است، گفت: رودخانه مارون متعلق به استان کهگیلویه و بویراحمد است و سد مارون که بر روی این رودخانه ساخته شد، شهرستان بهبهان از توابع خوزستان از وجود این سد آباد شده اما اجازه برداشت آب به مردم استان داده نمی‌شود.

محمد علی بزرگواری افزود: سد کوثر یکی دیگر از سدهای استان است که آب این سد به استان‌های بوشهر و منطقه عسلویه انتقال داده شده و حتی برای کشور قطر پیش‌بینی شده اما حق برداشت و استفاده به مردم استان داده نشده است.

بزرگواری با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد نیازمند نگاه ویژه دولت است، افزود: بالغ بر دو تا سه هزار نفر از تحصیل‌کردهای بیکار استان در رشته‌های کشاورزی، باغداری و دامداری هستند که انتظار می‌رود با راه‌اندازی تعاونی‌های تولید مشکل اشتغال بخشی اعظمی از این افراد حل شود.

انتهای پیام/


comment نظرات ()