پرداخت تسهیلات 40 هزار میلیارد ریالی صندوق توسعه ملی
نویسنده : آقازاده کلیبر - ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٠
95/02/31تاریخ خبر 
به گزارش گروه اقتصاد و  میزان، سید محمد قاسم حسینی،قائم مقام صندوق توسعه ملی گفت: 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات این صندوق امسال برای رونق تولید و صادرات تسهیلات پرداخت می کند....بقیه در ادامه مطلب 


وی افزود: از این مقدار، 20 هزار میلیارد ریال صرف رونق تولید و 20 هزار میلیارد ریال نیز صرف توسعه صادرات می شود. 

وی اظهار کرد: این تسهیلات به نحو عادلانه میان استان های برخوردار و کمتر برخوردار توزیع خواهد شد. 

حسینی بیان کرد: تقاضا برای اجرای طرح های زیر 10 میلیون دلار در همه استان های کشور پذیرفته می شود و برای پرداخت تسهیلات ارزی به این واحدها محدودیتی وجود ندارد. 

وی با بیان اینکه 80 درصد منابع در اختیار این صندوق، منابع ارزی است گفت: طرح هایی که نیاز به دریافت ارز داشته باشند مورد حمایت این صندوق قرار می گیرند و به اندازه مورد نیاز از این منابع به این گونه واحدها تزریق می شود. 

حسینی بیان کرد: پارسال برای نخستین بار هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش گردشگری اختصاص یافت که یک هزار و 800 میلیارد ریال آن در استان های محروم هزینه شد. 

وی گفت: این تسهیلات براساس سیاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صرف ساخت هتل های چهار و پنج ستاره شده است. 

حسینی افزود: این تسهیلات به نسبت عادلانه ای بین استان های برخوردار و کمتر برخوردار تخصیص داده شده است. 

وی بیان کرد: تسهیلات ارزی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی، و وارد کردن مواد اولیه به توجیه صادرات مجدد و نیز صادرات کالا بدون محدودیت پرداخت می شود. 

حسینی بیان کرد: صندوق توسعه ملی از سال 1394 شرایط اخذ تسهیلات را آسان تر کرده و پیش شرط هایی مانند داشتن صورت حساب های مالی را برداشته است و بانک های استانی نیز باید به این روند کمک کنند. 

comment نظرات ()