نقدی بر افزایش حقوق فرهنگیان
نویسنده : آقازاده کلیبر - ساعت ٤:٢۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٠

رضا نیک اندیش/خوزستان

نقدی بر گفتار معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در مورد افزایش حقوق ها....بقیه در ادامه مطلب 


محمدرضا واعظ مهدوی درباره اینکه چه برنامه‌هایی برای ارتقای معیشت و منزلت معلمان در برنامه ششم درنظر است تا حس تبعیض معلمان با سایر کارمندان از بین برود، اظهار کرد: دولت در نظام حقوق و دستمزد تابع قوانین همگانی و عمومی است و ضرایب حقوق و دستمزد هر سال توسط دولت تعیین می‌شود و این ضرایب، باعث می‌شود در همه کارکنان دولت، یکسان عمل شود.


سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۳۵
 

محمدرضا واعظ مهدوی درباره اینکه چه برنامه‌هایی برای ارتقای معیشت و منزلت معلمان در برنامه ششم درنظر است تا حس تبعیض معلمان با سایر کارمندان از بین برود، اظهار کرد: دولت در نظام حقوق و دستمزد تابع قوانین همگانی و عمومی است و ضرایب حقوق و دستمزد هر سال توسط دولت تعیین می‌شود و این ضرایب، باعث می‌شود در همه کارکنان دولت، یکسان عمل شود. برای حقوق بگیران و دستمزدبگیران مهمترین حمایتی که دولت‌ها می‌توانند انجام دهند، مهار تورم و کنترل افزایش قیمت‌هاست.

آری !

جناب واعظ مهدوی گفتار شما زمانی صحیح است که ابتدا تبعیض موجود در پرداخت های پیشین کارکنان دولت و استفاده آنها از مزایایی دولتی در سیستم، یکسان شود نه در حالی که برخی از کارکنان دولت به دیده خاص دیده شدند و اکنون از حقوق و مزایای چندین برابری نسبت به قشر فرهنگی برخوردار هستند.

اگر حتی مبنا بر حرف شما باشد پس چرا طی همین هفته اخیر دولت به گفته نوبخت تصمیم برای افزایش ۱۲ تا ۲۰ درصد حقوق کارکنانی گرفته که دریافتی زیر یک و نیم میلیون تومان دارند؟
با یک محاسبه سر انگشتی می توان متوجه شد کارمندانی که طی چند ساله اخیر رشد حقوق و مزایایی چندین برابری داشته اند همیشه فاصله ثابتی با قشر ضعیف تر سایر کارکنان دولت داشته و خواهند داشت.
کارمندانی که ۱۲ درصد آنها مبلغی میلیونی و گاه چندین میلیونی خواهد شد اما برای میانگین اکثریت جامعه فرهنگیان(بر اساس مبنای حقوق دو میلیون و سیصد هزار تومان) ۱۲ درصد در نهایت امر در بهترین حالت مبلغی کمتر از ۴۰۰ هزار تومان و در بدترین حالت کمی بیشتر از ۵۰ هزار تومان خواهد شد.
حال که درد گفته شد بایست درمان آن هم بیان شود درمانی که نه بار مالی برای دولت دارد و نه چندان پیچیده است.
دولت و مدیران عالی رتبه دولتی اگر در عمل قصد بر رفع تبعیض موجود را دارند می بایست این روش منسوخ شده نزدیک به ۵۰ سال پیش افزایش یکسان حقوق را کنار گذاشته و روش پلکانی افزایش حقوق (دریافتی بالاتر درصد افزایش سالیانه کمتر ، دریافتی پایین تر درصد افزایش سالیانه بیشتر ) را برای کم شدن فاصله ایجاد شده در پیش بگیرند و طی یک دوره ۳ یا ۵ ساله پرداختی ها و بهره مندی های یکسانی میان کارمندان دولت در حقوق و مزایا ایجاد کنند روشی که نه تنها بار مالی اضافه برای دولت در بر نخواهد داشت بلکه باعث دیده شدنعدالت اجتماعی بیشتر در دریافتی ها توسط تمام کارمندان کمتر دیده شده دولت خواهد داشت.

زمان آن رسیده که استانداردهای دوگانه و متفاوت کنار گذاشته شود ، هر کارمندی همچون سایر کارمندان در جایگاه خود حائز اهمیت ،توجه و دیده شدن است.

صدای معلم


comment نظرات ()