رابطه جالب کار و گروه خونی
نویسنده : آقازاده کلیبر - ساعت ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٠ آذر ۱۳٩٤

پژوهش های تازه نشان می دهد گروه های خونی مختلف افراد می تواند باعث ایجاد ویژگی های جسمی خاص در آنها شود....


پژوهش های تازه نشان می دهد گروه های خونی مختلف افراد می تواند باعث ایجاد ویژگی های جسمی خاص در آنها شود. افرادی که گروه های خونی مشابه دارند به غذاهای خاصی گرایش دارند و سیستم ایمنی بدنشان شبیه هم عمل می کند تاحدی که در ژاپن رستوران هایی تاسیس شده که به افراد براساس گروه خونی شان غذاهای خاصی را پیشنهاد می کند. اما فقط این نیست. افراد با داشتن گروه های خونی مشابه ویژگی های شخصیتی خاصی هم از خود بروز می دهند. رفتار این افراد در محیط های متفاوت رفتارهای خاص و مشابهی است.

گروه خونی O: افراد دارای گروه خونی O رقابت جو و فردگرا هستند و همین موضوع باعث می شود آن ها با ساختار محیط های کاری کاملا راحت هماهنگ شوند.

با انگیزه های پول درآور: این افراد باانگیزه و هدف گرا هستند و مسیرشان برای خودشان کاملا روشن است. آن ها معمولا به رده های بالا در شغل شان خواهند رسید. جالب است بدانید ملکه الیزابت دوم هم این گروه خونی را داشته است. این نکته را هم درباره آن ها باید بدانید که برخلاف گروه های خونی دیگر این افراد نمی توانند خودشان از پیشرفت خودشان خشنود باشند. آن ها برای خوشحال بودن به شدت به تایید دیگران، تحسین اجتماعی و ترقی مقام نیاز دارند، برای همین است که معمولا مایل هستند خودشان را به رخ دیگران بکشند. افراد دارای گروه خونی O بیشتر از همه در زمینه های فروش و راهبری مناسب هستند. در تحقیقی که در دو موسسه فروش اتومبیل انجام شده به این نتیجه رسیده اند که بهترین فروشندگان گروه خونی O دارند. این افراد سخنرانان خوب و بسیار خوش بیان هستند. یک ویژگی مهم افراد دارای گروه خونی O این است که می توانند اهداف حرفه ای شغل شان را با رؤیاها و مقاصد فردی خودشان ادغام کنند و از کارشان لذت ببرند. اگر دیدید این اشخاص مخصوصا در اوایل کار دائم شغل عوض می کنند نباید نگران باشید. آن ها به زودی شغل مناسب خود را پیدا خواهند کرد. در واقع آن ها ممکن است دیرتر به شغل مورد علاقه خود دست پیدا کنند اما وقتی شغل مورد نظرشان را پیدا کردند چندین سال در آن دوام می آورند. افراد دارای گروه خونی O حس ششم خوبی برای مال اندوزی دارند و به نظر می رسد پول درآوردن در خون آن هاست، بنابراین هر شغلی که سرمایه گذاری یا شم مالی داشته باشد برای آن ها مناسب است. آن ها می توانند فرصت خوب را برای سود مالی پیدا کنند. هم چنین می توانند بفهمند چگونه نقشه شان را اجرا کنند که به نتیجه برسد. تحقیقات نشان داده بیشتر افرادی که در بورس موفق بوده اند گروه خونی O دارند.

گروه خونی A: افراد دارای گروه خونی A سخنرانان بسیار بد و کسل کننده ای هستند. آن ها محسنات زیادی دارند که سخنرانی جزء آن ها نیست.

یا پلیس یا آتش نشان: بهترین شغل برای افرادی با این گروه خونی شغلی است که بتوانند در آن از توانایی شان در تمرکز بر جزئیات استفاده کنند. آن ها خیلی کم اشتباه می کنند و به ندرت پیش می آید دقت و تمرکزشان را از دست بدهند. هم چنین می توانند حسابدار، نویسنده، تدوینگر یا کتابدار خوبی باشند. این افراد تخیل قوی ای دارند که معمولا آن ها را وادار می کند خیالبافی کنند. این تخیل به آن ها در موارد گوناگون کمک می کند اما اگر قرار باشد تمرکزشان به هم بخورد تنها می تواند به خاطر داشتن این تخیل قوی باشد. این افراد روی صحنه و مقابل دوربین هم خوب هستند و در نمایشنامه نویسی استعداد دارند. اما یادتان باشد هیچ وقت آن ها را مجری یا سخنران نکنید. آن ها نمی توانند دستور بدهند. اگر در موضع مدیریت قرار بگیرند همه را کلافه می کنند. اما به دلیل جزئی نگری و مسئولیت پذیری به راحتی می توانند درکنار یک مدیرعامل قرار بگیرند و تمام کارهای او را مدیریت کنند. آن ها بسیار سختگیر هستند، می توانند منشی هایی عالی باشند و در کنار افرادی که گروه خونیAB و B دارند و بلندپرواز هستند به خوبی عمل کنند. در مواجهه با این افراد اصلا لازم نیست نگران کم کاری شان باشید. آن ها آنقدر مسئولیت پذیر هستند که بتوانند به تنهایی و بدون نیاز به تذکر کسی کارشان را انجام دهند. تحقیقات نشان داده علاوه بر منشی ها و حسابدارها و شغل های دیگر گفته شده، بهترین پلیس ها، آتش نشان ها و مسئولان تحقیق گروه خونی A دارند. به نظر می رسد آن ها ساخته شده اند تا به این جهان بی نظم کمی نظم اهدا کنند. اگر خودتان این گروه خونی را دارید بهتر است به دنبال کارهایی بروید که نیاز به تمرکز داشته باشد. شما در آن ها عالی خواهید بود و بهتر است شغل های مدیریتی را کنار بگذارید. اگر به دنبال استخدام یک منشی یا حسابدار خوب هستید می توانید از این افراد کمک بگیرید.

گروه خونی B: افراد دارای گروه خونی B معمولا بااستعدادترین هنرمندها هستند و در کارهای هنری از بقیه کارها موفق ترند. آن ها استعداد هنر را از کودکی با خود همراه دارند. البته معمولا در ریاضی، علوم و درس های دیگر به خوبی آن چه در هنر هستند، نیستند.

هنرمند و فراموشکار: آن ها همیشه به دنبال هیجان هستند و هرگز در زندگی برنامه ریزی نمی کنند. این را می توانید در لباس پوشیدن آن ها هم ببینید. آن ها چیزهایی را با هم هماهنگ می کنند و می پوشند که تصورش برای افراد عادی بسیار مشکل است. این افراد با اعتماد به نفس بالایی که دارند می توانند همین مدل لباس پوشیدن را همه گیر کنند.

افرادB اصلا با چارچوب ها راحت نیستند. به هیچ عنوان نمی توانید از آن ها توقع قانونمداری به شکل معمولش را داشته باشید. به راحتی قرارهای ملاقات شان را فراموش می کنند، پس اگر با آن ها کار می کنید باید این ویژگی را در آن ها بپذیرید و از آن دلگیر نشوید. آن ها از وراجی و چاپلوسی متنفرند پس به هیچ عنوان تملق آن ها را نگویید. خودشان هم متملق نیستند. همیشه بی پرده و رک حرف می زنند و این ویژگی آن ها در محل کار معمولا برای شان مشکل درست می کند. آن ها نمی توانند احساسات خود را پنهان کنند و آدم هایی بسیار حساس هستند. به هیچ عنوان نمی توان از آن ها انتظار پیروی کورکورانه داشت. باید دلیل کار را برای آن ها توضیح بدهید و آن ها را مجاب کنید، در غیر این صورت نمی توانید آن ها را به انجام کاری که می خواهید مجبور کنید.

این افراد معمولا ولخرج هستند. ناتوانی در کنترل اوضاع مالی از ویژگی های آنهاست، پس بهتر است سراغ شغل هایی مثل حسابداری که به دقت نیاز دارد، نروند. این افراد یک دنده هستند. معمولا نظر دیگران برای شان مهم نیست و آن را به حساب نمی آورند. آن ها سخت می توانند بقیه را هدایت کنند و مجبورکردن آن ها به انجام کاری که دوست ندارند بسیار دشوار است. آن ها بهتر است به طور مستقل و برای خودشان کار کنند تا شریکی و برای دیگران. آن ها به سختی می توانند فرمان بدهند یا فرمان ببرند.

گروه خونی AB: آن ها همیشه درباره کاری که انجام می دهند تردید دارند، هیچ وقت از کار خود راضی نیستند حتی اگر به بالاترین موفقیت ها برسند.

بهترین پرستار ها و معلمان: افراد با گروه خونی AB آن ها نمی توانند کاری را انجام دهند که در آن لازم باشد خودشان تصمیم اصلی را بگیرند چون تردید تصمیم گیری آن ها را به شدت آزار خواهد داد. آن ها همیشه خود را در انتخاب ها آزار می دهند و فکر می کنند هیچ وقت به چیزی که می خواهند، نخواهند رسید. آن ها بهتر است بیشتر از هر چیزی به میل درونی خود نگاه کنند و کاری را قبول کنند که با انجام دادن آن لذت می برند. بهتر است این نکته را بیشتر از بقیه نکات کار مدنظر قرار دهند.

این افراد می توانند رهبران تیمی عالی باشند به شرطی که اهداف از قبل برای آن ها تعریف شده باشد. اگر تصمیم گیری را از عهده آن ها خارج کنید آن ها بسیار عالی ظاهر خواهند شد. این افراد هم از انتقاد بیزارند و این کار آن ها را دچار نگرانی و اضطراب می کند. صداقت با این اشخاص اصلا درست نیست. آن ها دوست دارند مورد تمجید قرار بگیرند. البته به دروغ تظاهر به چاپلوسی نکنید چون آن ها آنقدر باهوش هستند که بتوانند به راحتی دروغ را از رفتار عادی تمیز دهند. اگر در محل کار با افراد دارای گروه خونی AB درگیر شدید، سعی کنید قبل از هر کاری آن ها را قانع کنید. یادتان باشد که آن ها بسیار زیرک هستند و به راحتی می توانند استدلال شما را مخدوش کنند. بهتر است با آن ها طوری رفتار کنید که احساس کنند در محل کار مفید هستند. این به آن ها انگیزه می دهد و تردیدهای شان را کم می کند. اگر مجبور شدید از آن ها انتقاد کنید بهتر است منطقی این کار را انجام دهید و آن ها را قانع کنید.

بهترین گروه های کاری حول این افراد شکل می گیرد. آن ها اگر شغل شان را دوست داشته باشند مدت ها و به راحتی آن را انجام می دهند. آن ها توانایی بسیار خوبی در انجام کارهای پرتنش و مهم دارند. در شغل هایی که ارتباط با دیگران را می طلبد مثل مددکاری، پرستاری و معلمی بسیار خوب هستند. مکمل ایده آل برای افراد دارای این گروه خونی افراد دارای گروه خونی B است.

منبع: مجله سیب سبز


comment نظرات ()