راهنمای حل جدول رضا آقازاده کلیبر

اطلاعات عمومی و لغات جدولی را در کلکسیون وبلاگ بنده ببینید

مجلس میزان یارانه نقدی سال 92 را تصویب کرد
نویسنده : آقازاده کلیبر - ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٠

۰۵ خرداد ۱۳۹۲

با مصوبه مجلس، یارانه نقدی سال ۹۲ در همان عدد ۴۵۵۰۰ تومان باقی ماند.


به گزارش نامه، مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش در راستای تصویب بخش هزینه ای بند 56 ماده واحده بودجه تصویب کرد، از مجموع 50 هزار میلیارد تومان درآمد هدفمندی یارانه ها در سال جاری، 41 هزار میلیارد تومان به عنوان یارانه نقدی بین مردم توزیع شود که بر این اساس میزان یارانه نقدی همان 45500 تومان کنونی باقی می ماند و تغییر نمی کند.

مجلس همچنین 5 هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه ها را به بخش سلامت و بهداشت و 4 هزار میلیارد تومان باقی مانده را به تولید و فعالیتهای عمرانی دولت اختصاص داد.

همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بعدازظهر امروز خانه ملت و در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه سال 1392 کل کشور دو تبصره در جزء 2 بند 55 این ماده را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

بر این اساس مقرر شد در اجرای این بند اختصاص و پرداخت هرگونه وجهی برای اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، غیر از وجوه حاصل از محل اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و سایر کالاها و خدمات موضوع قانون هدفمندکردن یارانه‌ها و یارانه‌های موضوع این قانون، ممنوع باشد.

همچنین رقم درآمدی حاصل از اجرای قانون برای دوازده ماه است و از ارقام هزینه‌ای به ‌طور ماهانه باید یک ‌دوازدهم تخصیص داده شده و هزینه شود و جابه‌جایی ردیفها ممنوع است.


comment نظرات ()