راهنمای حل جدول رضا آقازاده کلیبر

اطلاعات عمومی و لغات جدولی را در کلکسیون وبلاگ بنده ببینید

سنگین‌ترین برف امسال در راه است
نویسنده : آقازاده کلیبر - ساعت ٩:۱٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۸ دی ۱۳٩۱
1393/10/18تاریخ خبر
پژوهشگر علم هواشناسی؛
سنگین‌ترین برف امسال در راه است

اگر عازم سفر هستید، آگاه باشید که بی‌شک در روزهای آینده، بسیاری از راه‌های کوهستانی در نیمه غربی، شمالی، دامنه‌های البرز و زاگرس، اگر بسته هم نشوند، دچار اختلال شدید در رفت و آمد خواهند شد؛ پس زنجیر چرخ، لباس گرم و... به همراه داشته باشید........


به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، نیک، پژوهشگر علم هواشناسی از تغییرات شدید جوی و بارش سنگین برف طی روزهای آینده در برخی مناطق کشورمان خبر داد.

احسان مرادی در این باره گفت: از امشب (چهارشنبه شب) اولین امواج ناپایدار ناشی از سامانه کم فشار بارش‌زایی که از ‌غرب کشور وارد می‌شود، از راه خواهد رسید و در برخی مناطق غربی و دامنه‌های زاگرس مرکزی، سبب بارش خواهد شد که البته بارش‌های ابتدایی خیلی چشمگیر نیست، ولی از صبح فردا بر میزان بارش در غرب و دامنه‌های زاگرس افزوده می‌شود.

این پژوهشگر درباره ادامه بارش طی روزهای آینده افزود: به تدریج و از چهارشنبه بعدازظهر به بعد، علاوه بر نیمه غربی در سواحل دریای خزر و دامنه‌های البرز هم بارش برف و باران آغاز می‌شود که همزمان با نفوذ هوای سرد، عرض‌های شمالی بیشتر بارش‌ها به برف تبدیل خواهد شد. این بارش‌ها از اواخر چهارشنبه شب تقویت می‌شود و روز پنجشنبه هم در سراسر نیمه غربی، دامنه‌های زاگرس، دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش برف ادامه دارد.

وی درباره بارش طی روزهای آخر هفته و ابتدای هفته آینده اضافه کرد: حتی روز جمعه این هفته و شنبه هفته آینده هم بارش در نیمه غربی و شمالی ادامه خواهد داشت، اما از روز شنبه به تدریج بارش‌ها کمتر خواهد شد.

مرادی با هشدار جدی به هم‌وطنان گفت: طی روزهای آینده در نیمه غربی، شمالی، دامنه‌های زاگرس و دامنه‌های البرز شاهد بارش سنگین و پیاپی برفی خواهیم بود که به احتمال زیاد در سال جدید بی‌سابقه است. این بارش‌ها با کاهش شدید و ناگهانی دما و وزش باد نسبتا شدید نیز همراه خواهد بود که سبب کولاک شدید خواهد شد. اگرچه در مناطق مرکزی و جنوبی بارش چندانی نخواهیم داشت، کاهش محسوس دما و وزش باد نسبتا شدید در بیشتر مناطق کشور رخ می‌دهد.

این پژوهشگر در پایان گفت: اگر عازم سفر هستید آگاه باشید که بی‌شک در روزهای آینده بسیاری از راه‌های کوهستانی در نیمه غربی، شمالی، دامنه‌های البرز و زاگرس، اگر بسته هم نشوند، دچار اختلال شدید در رفت و آمد خواهند شد؛ پس زنجیر چرخ، غذای گرم، لباس‌های گرم و سایر تجهیزات زمستانی را فراموش نکنید و مطمئن باشید هوای سرد و سوز و سرما طی روزهای ابتدایی هفته آینده هم میهمانمان خواهد بود. به هر حال زمستان هم باید خودی نشان دهد، ولو دیر شده باشد!/تابناک/110
 


comment نظرات ()