راهنمای حل جدول رضا آقازاده کلیبر

اطلاعات عمومی و لغات جدولی را در کلکسیون وبلاگ بنده ببینید

میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۴
نویسنده : آقازاده کلیبر - ساعت ۳:٤٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٢ اردیبهشت ۱۳٩٠

 

تاریخ خبر 94/02/02

سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز هیئت دولت افزایش ۱۵درصدی حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ تصویب شد....

 


سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز هیئت دولت افزایش ۱۵درصدی حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ تصویب شد.

به گزارش تسنیم،محمد باقر نوبخت با بیان اینکه هیئت وزیران امروز همچنین آیین‌نامه‌های اجرایی تبصره‌های ۱۵ و ۱۷ قانون بودجه سال ۹۴ را به تصویب رساند، گفت: هیئت دولت به‌تدریج در حال تصویب همه آیین‌نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال ۹۴ کل کشور است.

نوبخت در پاسخ به این سؤال که بر اساس تبصره ۲۰ شناسایی و حذف یارانه بگیران پردرآمد ازجانب دولت اجرایی شده است یا خیر، افزود: تبصره ۲۰ درباره چگونگی منابع و مصارف و احیاناً حذف گروه‌هایی از افراد یارانه بگیر است.

وی گفت: البته برای اجرای این تبصره باید آیین‌نامه اجرایی آن در دولت تصویب شود که هنوز به این تبصره نرسیده‌ایم.

نوبخت گفت: آنچه در بند (ه) تبصره ۲۰ قانون بودجه تأکید شده این است که دولت موظف است افراد پردرآمد را مشخص و با تصویب آیین‌نامه اجرایی یارانه پردرآمدها را قطع کند.

وی افزود: تصویب آیین‌نامه اجرایی به دولت واسپاری شده است.

سخنگوی دولت گفت: بنابراین چون این آیین‌نامه هنوز تصویب نشده این اقدام صورت نگرفته است.

وی افزود: براساس تکلیف بودجه سال ۹۴ تا الآن هیچ یارانه بگیری از دریافت یارانه‌ها حذف نشده است.

نوبخت گفت: البته کسانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند یا افرادی که به‌نحوی اطمینان حاصل شده که پردرآمد هستند و قبلاً حذف شده بودند یارانه آنها همچنان حذف است و ما حذف جدیدی نداشته‌ایم.

وی افزود: بنابر این آنچه در فروردین امسال اتفاق افتاد ناشی از تشخیص تبصره ۲۱ بودجه سال ۹۳ کل کشور بوده است که براساس آن ایرانیان خارج از کشور حذف شدند و البته در صورتی که درباره تبصره ۲۰ بودجه سال ۹۴ آیین‌نامه‌اش را مصوب کنیم حتماً به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نوبخت در پاسخ به این پرسش "آیا خبر حذف ۵ گروه جدید یارانه بگیران را که در روزهای اخیر در رسانه‌ها منتشر شده است، تأیید می کنید؟" گفت: این صحت ندارد.

وی افزود: چون باید برای حذف افراد یا گروه‌های جدید تبصره ۲۰ بودجه ۹۴ مصوب شود و هنوز این اتفاق نیفتاده بنابراین، این موضوع صحت ندارد.

سخنگوی دولت گفت: براساس بودجه سال ۹۴ به هیچ وجه افرادی مشمول این حذف نیستند.


comment نظرات ()