راهنمای حل جدول رضا آقازاده کلیبر

اطلاعات عمومی و لغات جدولی را در کلکسیون وبلاگ بنده ببینید

کاهش سن‌بازنشستگی معلمان درمجلس
نویسنده : آقازاده کلیبر - ساعت ٢:٠٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٠

بررسی طرح کاهش سن بازنشستگی معلمان در مجلس نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: طرحی در مجلس مطرح است  که سن بازنشستگی معلمان کاهش یافته و میزان پرداختی به بازنشستگان  افزایش یا‌بد تا بتوانند حداقل مخارج زندگی را تا‌مین کنند........

تاریخ خبر 94/02/21


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از فارس، سید محمدحسین میرمحمدی به علل طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش به تنهایی پاسخگوی مطالبات معلمان نیست.


وی با بیان اینکه یکی از اشکالات آموزش و پرورش به‌کارگیری نیروهای بازنشسته است، تصریح کرد: سؤال نمایندگان مجلس این است که با توجه به نیروی آماده به کار و فارغ‌التحصیلان آموزش عالی که تعداد آنها هم بسیار زیاد است چرا آموزش و پرورش از نیروهای بازنشسته استفاده می‌کند و باید از حداقل نیروهای بازنشسته بهره ببرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین طرح رتبه‌بندی معلمان، بیمه بازنشستگان و بیمه طلایی را از دیگر سؤالات مورد نظر نمایندگان مجلس از وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: بخشی از این مطالبات به اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری برمی‌گردد و برخی دیگر نیاز به تامین اعتبار دارد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تامین اعتبارات نیست، خاطرنشان کرد: دولت و شخص رئیس جمهور باید در این قضیه ورود پیدا کنند و اقدام عملی در این زمینه انجام دهند.

میرمحمدی با اشاره به اینکه تعداد فارغ‌التحصیلان مراکز آموزش عالی و شاغلان بسیار زیاد است، گفت: طرحی در مجلس مطرح است که سن بازنشستگی معلمان کاهش یافته و میزان پرداختی به بازنشستگان افزایش یا‌بد تا بتوانند حداقل مخارج زندگی را تا‌مین کنند.

وی با تاکید بر اینکه با استیضاح وزیر آموزش و پرورش مخالف هستم، اظهار کرد: بخشی از دغدغه نمایندگان مجلس مسائل کارشناسی است و باید دولت و مجلس آموزش و پرورش را کمک کنند تا اشکالات برطرف شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان یکی دیگر از سؤالاتی است که نمایندگان مجلس از شخص وزیر آموزش و پرورش دارند.

 وی بیان کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان صندوقی کمکی و رفاهی و معیشتی است و قرار بوده که سود این صندوق به معیشت معلمان اختصاص یا‌بد اما چون در سال‌های گذشته مدیریت کافی بر این مجموعه نبوده این امر محقق نشده است.

انتهای پیام/ن


comment نظرات ()