اعلام زمان دقیق رتبه‌بندی فرهنگیان

ترس فرهنگیان از شایعه حذف بودجه رتبه‌بندی

در حالی که یکی از نمایندگان مجلس عنوان کرده بود که اعتبار رتبه‌بندی معلمان برای پرداخت مطالبات اختصاص یافته است، وزیر آموزش و پرورش گفت: شایعه تخصیص اعتبار رتبه‌بندی به پرداخت معوقات به‌هیچ‌وجه صحت ندارد.

گسترش نیوز - سیدجواد حسینی سرپرست سابق وزارت آموزش و پرورش چندی پیش و در چهارم شهریورماه یعنی روزهای پایانی سرپرستی از اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان از اول مهر امسال خبر داد و گفت: «این طرح در قالب ۲۰۰۰ میلیارد تومان اجرا می‌شود که البته رئیس سازمان برنامه و بودجه ۱۰ درصد دیگر نیز به این مبلغ اضافه کرده است و بر اساس آن به صورت میانگین بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان نیز به حقوق معلمان اضافه خواهد شد».

farhangianBAZNESHASTEH.jpg

در حالی که فرهنگیان چشم انتظار تحقق این موضوع بودند، محمود نگهبان سلامی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نوزدهم شهریور ماه گفت: «در زمان تصویب لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس، نمایندگان مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان را برای اجرای نظام رتبه‌بندی در بودجه سال ۹۸ در نظر گرفتند که با دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه مقرر شده است این رقم با ۱۰ درصد افزایش به منظور پرداخت مطالبات فرهنگیان تخصیص یابد».

این موضوع موجب نگرانی و اعتراض فرهنگیان شد که آیا قرار است اعتبار رتبه‌بندی به مطالبات فرهنگیان اختصاص یابد؟؛ دو روز بعد علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: «طبق ابلاغیه سازمان برنامه، این بودجه برای رتبه‌بندی است و قابلیت هزینه‌کرد در جای دیگری ندارد».

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «شایعه تخصیص اعتبار رتبه‌بندی به پرداخت معوقات به‌هیچ وجه صحت ندارد؛ اجازه نخواهم داد منافع معلمان عزیز تحت هیچ عنوانی تضییع شود».

حال باید آیا طرح رتبه‌بندی معلمان از اول مهر اجرا می‌شود و آیا همزمان مطالبات نیز پرداخت خواهد شد.

منبع: فارس


/ 0 نظر / 87 بازدید