چرا باید جدول حل کنیم؟


حل کردن جدول کلمات متقاطع مغز شما را جوان نگه می دارد.

به همان اندازه که به فکر اندام خود هستید و با رژیم های غذایی و ورزش می خواهید آن را نرمال و سرحال نگه دارید پس به همان میزان به مغز خود اهمیت دهید و برای جوان نگه داشتن مغزتان آن را ورزش دهید چرا که مغز شما به همان اندازه نیاز به ورزش دارد.

476960_BsfBe5Ih.png

حل کردن جدول یک تفریح خانوادگی


بی دلیل نیست که حل جدول کلمات متقاطع ، چه جدول کلاسیک و چه شرح در متن و حتی سودوکو از مشورترین ، گسترده ترین و رایج ترین سرگرمی های دنیا محسوب می شوند و نه تنها هیچ پزشک یا محققی آن را مخرب و دارای آثار منفی نمی داند بلکه حل جدول را نه تنها برای مغز و حافظه بلکه فراتر از اینها مفید و موثر می دانند. دکتر فتوحی، ریاست مؤسسه سلامت حافظه و مغز در بالتیمور آمریکا ، همچنین عضو آکادمی نورولوژی آمریکا، انجمن پزشکی آمریکا، سازمان بین‌المللی تحقیقات مغزی، انجمن پزشکی ماساچوست و انجمن علوم اعصاب ، حل جدول کلمات متقاطع را ورزشی برای مغز و همچین تقویت حافظه معرفی کرده ‌است که قدرت فن بیان ، قدرت متفاوت دیدن ، دانش عمومی یا اطلاعات عمومی و قدرت حل مسئله را نیز افزایش می دهد.

 

جدول کلمات متقاطع حل کنید تا اعصابی راحت داشتهباشید

جدول حل کنید تا آرامش داشته باشید

جدول حل کردن به دلیل درگیر کردن فکر و حافظه شما به طور همزمان سبب جلوگیری از افکار منفی شده و آرامش را برای شما ارمغان می آورد. زمانی که جدول حل می کنید اگر یک سوال را یک مشکل فرض کنیم با حل کردن یک مشکل مشکل بعدی پیش روی شماست و در کنار تقویت مغز و حافظه شما به شما آرامش می دهد.

476960_Afh7D4Tz.jpg

حل کردن جدول کلمات متقاطع ورزشی برای مغز شما محسوب می شود حل جدول کلمات متقاطع ورزشی برای مغز

همانطور که شما مثلاً برای قوی کردن عضلات دست خود برای انجام یک سری از کارهایی که دست شما را درگیر می کند آن را ورزش می دهید و عضلات آن را تقویت می کنید باید بدانید که مغزتان در زندگی شما هر روز ، هر ساعت و هر ثانیه درگیر است و باید به ورزش دادن آن و تقویتش اهمیت دهید.

476960_4yvFvdOb.jpg

اطلاعات عمومی خود را با حل کردن جدول افزایش دهید

جدول اطلاعات عمومی شما را بالا می برد

حل کردن جدول سودوکو از رایج ترین سرگرمی های دنیا به خصوص در کشور ژاپن است. اما جدول اطلاعات عمومی مثل حل جدول کلاسیک و یا حل جدول شرح در متن که آنها هم شهرتی جهانی دارند علاوه بر تمام مزایای حل جدول که خواندید و در ادامه می خوانید اطلاعات عمومی شما را افزایش می دهد. ممکن است در حین حل کردن جدول با کلماتی آشنا شوید که هرگز نشنیده اید و یا شنیده اید و نمی دانستید به چه معنی است و این سبب حل معمای ذهنی و یا یادگیری معانی جدید می شود.

جدول حل کردن حافظه شما را تقویت می کند و از آلزایمر جلوگیری می کند

با حل جدول جوان بمانید

476960_exJJgHH9.jpg

شاید با خود بگویید که حافظه قوی به چه درد می خورد؟ باید بدانید که بحث ما داشتن حافظه قوی نیست بلکه جلوگیری از نداشتن یک حافظه نرمال است. حل جدول ، حال چه کلاسیک ، چه سودوکو و چه جدول شرح در متن و حتی سرگرمی های فکری دیگر مانند شطرنج نه تنها حافظه شما را تقویت می کند بلکه از ضعیف شدن آن و در نهایت آلزایمر جلوگیری می کند. حافظه عضو جدا ناپذیر ما محسوب می شود و تقریباً در تمام کارهای روزمره از آن استفاده می کنیم. پس برای جلوگیری از آلزایمر بیایید جدول حل کنیم.

حل کردن جدول کلمات متقاطع شما را جوان نگه می دارد

476960_MFUo9Em1.jpg


محققان پی بردند که هر چه در سنین پایین فعالیت مغز شما بیشتر باشد از عارضه های منفی آن که آلزایمر یکی از از آنهاست در امان خواهید بود. به گفته محققان آمریکایی بسیاری از سلول های عصبی بعد از سن ۲۰ یا ۲۵ سالگی تحلیل می روند که قدرت شناختن ، حافظه ، حتی شنوایی و بینایی شما به این سلول ها مرتبط است. و می توان با ورزش مغز روند آن را به مرور کندتر و کندتر کرد. بهتر است بدانید که محققان دانشگاه آلبرت انیشتین بعد از سالها تحقیق اعلام کردند کسانی که جدول کلمات متقاطع حل می کنند ۵۰% از کسانی که یک روز در هفته جدول حل می کنند کمتر در معرض پیر شدن مغزشان یا زوال مغز هستند.همچنین دکتر فریدلند پزشک و پروفسور عصب شناسی معتقد است کسانی که در سنین بین ۲۰ تا ۶۰ سالگی مغز خود را ورزش می دهند از خطر آلزایمر و پیری مغز در امان هستند و حل کردن جدول به اندازه یک فعالیت آموزشی برای آنها موثر است.

با حل جدول قدرت حل مسائل روزمره زندگی را نیز افزایش دهید

جدول حل کنید تا مشکلات را راحت تر حل کنید

حل کردن جدول روش ها و شیوه های مخصوص به خود را دارد و قدرت حل مسئله را در شما بالا می برد و شما می توانید مسائل روزمره را نیز راحت تر حل کنید. امروزه استادان خیلی از دانشگاه های معتبر امتحانات خود را به صورت جدول برای دانشجویان طراحی می کنند تا قدرت حل مسئله را در آنها افزایش دهند. این سبب می شود تا در آینده بهتر بتوانند مسائل حتی ریاضی را حل کنند و به جواب برسند.


جدول حل کنید تا نویسنده ، گزارشگر و سخنگو و حتی بازیگر خوبی باشید

کسانی که همیشه در حال جدول حل کردن هستند علاوه بر دانش عمومی بالا نسبت به دیگران فن بیان بهتری دارند. جالب است بدانید به گفته محققان از آنجا که حل کردن جدول باعث افزایش اطلاعات عمومی ، آشنایی با معانی جدید و شکل های مختلف کلمات می شود قدرت متفاوت نگاه کردن ، متفاوت فکر کردن و بازی با کلمات و فن بیان را افزایش می دهد که این مزیت در کارهایی مانند نویسندگی ، سخنرانی و یا گزارشگری می تواند نقطه مثبتی باشد.

/ 10 نظر / 689 بازدید
وحید

سلام خیلی کار خوبی کردید خیلی خوب بود ممنونم.

نادیا

سلام ممنون خیلی خوب بود . میشه بگید شیوه وروش چی میشه یه کله سه حرفیه از این معناهای معمولی هم بهش نمیخوره؟مرسی

نادیا

سلام ممنون که جواب دادید نمط نمی خوره ینگ دراومده ولی به نظرم درست نیست،حرف وسطشو مطمئنم ن،بازم ممنون

نادر

سلام خسته نباشید خیلی خوب بود دنبالش بودم بازم ممنونم.

علیرضا

زحمت کشیدی جالب بود روش حل سودوکو رو هم اگه برام ایمیل کنی ممنون میشم

هاشم

سلام بر شما و با عرض تشکر و خسته نباشید به شما بابت این کار گرانقدر ...ایول الله... بنده تقریبا 20ساله که توی کار جدول هستم ..بالای15ساله که طراحی جدول می کنم و توی اکثر مجلات جدولی هم جدولهایم چاپ شده..منجمله رویداد هفته کلبه.اندیشه .یاران .. من هم یه دفتر دارم که کلمات جدولی را توش نوشتم بالای18سال قدمت داره.. باور می کنید تا حالا یه پول سیاه هم بابت این همه طراحی جدول گیرم نیومده ولی تا دلت بخواد جدولهام چاپ شده که الان هم تعداد زیادیشون رو دارم.. بهر حال خوشحال شدم از زیارت این وبلاگ گرانقدر...اگه عمری بود باز هم سری میزنم..من وبلاگ ندارم..ولی خواستی بهم ایمیل بزن. با تشکر

ایمان

با سلام...لطفا (سایه بان کوچک)3حرفی اضافه کنید با تشکر از زحماتتون

nilu7

درود بسیار کار جالب و خوبی بود اینکه همه ی حروف رو در یک صفحه جمع آوری کردید مهندس. ای کاش امکان کپی بود. سپاس از زحمت شما. وبلاگ بسیار پر بیننده ای شده. به دوستانم هم معرفیش کردم. با مهــــــــر [گل]

nilu7

[گل]

....

جدولتون خیلی ناقصه اگر می شد لغات جدید رو بهش اضافه کنیم خیلی خوب بود.