عجیب ترین مجسمه های دنیا

پوسانکا (فنلاند)

 

نام این مجسمه عجیب «پوسانکا» است که در حقیقت این نام ترکیبی از دو کلمه خوک و اردک در زبان فنلاندی است. این مجسمه بزرگ که در فضای شهر «تورکو» نصب شده، ایده عجیب هنرمندی به نام «آلوار گولیشن» است که ادعا کرده این مجسمه عجیب و غریب نوعی انتقاد به فناوری های مدرن و ادای احترام به سنت های پیشرفته شهر است. ارتفاع این تندیس تلفیقی 8/4 متر است و با وجود ظاهر عجیبش به یکی از جاذبه های گردشگری فنلاند تبدیل شده است.

نوزاد غول پیکر (چین)

 

«میگوئلین» نام این تندیس غول پیکر است که 4/6 متر بلندی دارد وعجیب تر اینجاست که مانند یک کودک نفس می کشد، پلک می زند و می خوابد! تندیس این کودک چشم آبی و خندان توسط یک کارگردان اسپانیایی به نام «ایزابل کویست» ساخته و برای اولین بار در سال 2010 میلادی در نمایشگاه بین المللی شهر «شانگهای» به نمایش گذاشته شد. هرچند که این نمایشگاه در اکتبر همان سال بسته شد اما این مجسمه از سال 2012 میلادی در مرکز موزه نمایشگاه های شانگهای قرار گرفته است.

مردی با ماهی (آمریکا)

 

این که یک مجسمه بزرگ به شکل ماهی را در مقابل یک آکواریوم قرار دهند، بسیار منطقی به نظر می رسد اما تندیس مورد نظر ما که در شهر شیکاگو واقع شده، ماهی غول پیکری است که مردی آن را در آغوش گرفته است. این تندیس عجیب مقابل آکواریوم بزرگ «Shedd» واقع شده و دلیل طراحی آن، هنوز هم برای مخاطبان مورد سوال است. این مجسمه که 6/3 متر ارتفاع دارد، توسط هنرمند معاصر آلمانی به نام «استفان بالکنهول» ساخته شده و از سال 2001 میلادی به نمایش درآمده است.

مردی که از دیوار می گذرد (فرانسه)

 

در یکی از خیابان های آرام و بی سر و صدای «مونتمار» در شهر پاریس، از دیدن مردی که تلاش می کند از دیوار بیرون بیاید متعجب خواهید شد. این تندیس به گونه ای است که از دور واقعی به نظر می رسد اما هر چه نزدیک تر می شوید، متوجه یک مجسمه برنزی خواهید شد که واقعیت ندارد. این مجسمه از داستان فرانسوی «مردی که می تواند در میان دیوارها حرکت کند» الهام گرفته شده و هنرمندی به نام «مارسل آیمه» طرح این مجسمه را از روی شخصیت این داستان که نیروی ماورای طبیعه دارد، برداشت کرده است.

حلق آویز (جمهوری چک)

 

این مجسمه عجیب که در شهر پراگ واقع شده، ترس و وحشت زیادی را در دل رهگذرها ایجاد می کند، به طوری که بیشتر عابران وقتی که برای اولین بار آن را می بینند با پلیس تماس می گیرند و اعلام می کنند که مردی را حلق آویز کرده اند! این مجسمه که نشان دهنده مردی است که در معرض سقوط است، در واقع مجسمه فایبرگلاسی با اندازه های واقعی است که از پیکر یک روانکاو مشهور ساخته شده؛ این مجسمه را هنرمند اهل چک به نام «دیوید کرنی» ساخته است

/ 1 نظر / 341 بازدید
ش

سلام آذری قارداش لینک اولدوز.یاشاسین