آیا می دانید جدول چگونه به وجود آمد؟

 شخصی بنام (ویکتور آوریل) اهل آفریقای جنوبی که بر اثر تصادف با یک زن به ده سال زندان محکوم شده بود موفق به ابتکار جدول متقاطع شد.

نخستین جدول در آمریکا بوسیله شخصی بنام( آرتورین)طرح شده است ودر نشریه نیویورک ورلد چاپ و همچنان ادامه دارد.

بزرگترین جدول:

در 25سپتامبر 1960بزرگترین جدول کلمات متقاطع در روزنامه ابزرور لندن به جاپ رسید که متشکل از 230خانه یعنی (48ّ×48) بود که این جدول را شخصی بنام (ام آل آمات ) طراحی کرد وبرای طرح آن شش ماه وقت صرف کرد.

 

می ‌گویند جدول کلمات متقاطع، مشهور‌ترین و گسترده‌ترین بازی در جهان است، اگر چه تاریخچه کوتاهی دارد. اولین جدول‌ها در قرن 19 در انگلستان متولد شدند. این جدول‌ها در نوع خود بسیار ابتدایی بوده و از مربع‌های کلمات ساخته شده بودند. به ‌طوری که گروهی از کلمات طوری کنار هم قرار داده شده بودند که در جهت عمودی و افقی به یک شکل خوانده می ‌شدند. این جدول‌ها در مجلات دوره‌ای و کتاب‌های معمای کودکان چاپ می‌ شد. با این حال در آمریکا جدول حل کردن به یکی از جدی‌ترین سرگرمی‌های بزرگسالان تبدیل شد.

بد نیست بدانید اولین جدول کلمات متقاطع منتشر شده بوسیله یک روزنامه‌ نگار به نام "آرتور‌واین" اهل لیورپول طراحی و ساخته شد که به‌عنوان مبتکر بازی‌های مشهور جهان شناخته شده است. 21 دسامبر 1913 تاریخ چاپ این جدول در روزنامه‌ای به نام دنیای نیویورک است.

 

تهیه و تنظیم : رضا آقازاده کلیبر


/ 0 نظر / 69 بازدید