سنوات کارگران افزایش می‌یابد؟

به گزارش افکارنیوز، علی اکبر سیارمه از برگزاری نشست جدید شورای عالی کار در روز جاری خبر داد و گفت: شورا امروز درباره افزایش پایه سنواتی کارگران از ۵۰۰ به ۱۰۰۰ تومان در هر روز، تصمیم گیری خواهد کرد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با تاکید بر اینکه این دومین نشست شورای عالی کار در کمتر از یکماه اخیر است اظهارداشت: ممکن است در جلسه امروز نیز به نتیجه نهایی نرسیم و گروه های کارگری و کارفرمایی تنها مباحث کارشناسی و بررسی های خود را در اینباره اعلام کنند.

سیارمه خاطرنشان کرد: شورا در صدد اخذ نظرات کارشناسی شده گروه های مختلف کارگری و کارفرمایی بر سر مباحث مربوط به حقوق و دستمزد نیروی کار است.

این مقام مسئول کارگری کشور همچنین از دستور کار دیگر شورای عالی کار درباره اختیارات انجمن های صنفی خبر داد و گفت: اتخاذ تصمیمات درباره مباحث حقوق و دستمزد نیروی کار باید در قالب کارشناسی های مختلف صورت بگیرد.

به گزارش مهر، ۲۰ آبان ماه امسال شورای عالی کار در یک نشست فوق العاده به صورت ویژه موضوع افزایش پایه سنواتی کارگران و مشمولان قانون کار را در دستور کار قرار داده بود که کارفرمایان درخواست یکماه مهلت برای بررسی این موضوع را کرده بودند.

اخیرا نیز معاون روابط کار وزارت کار گفته است در پایان مهلت یکماهه کارفرمایان، برای افزایش پایه سنواتی کارگران و مشمولان قانون کار در سال ۹۴ تصمیم گیری خواهد شد.

افزایش پایه سنواتی روزانه کارگران طبق حداقل دستمزد ۶۰۹ هزارتومانی امسال کارگران، دستکم ۱۵ هزارتومان در افزایش دستمزدهای آنها تاثیرگذار خواهد بود که البته این افزایش با حداقل حقوق سال آینده محاسبه خواهد شد و چون رقم حداقل دستمزد افزایش می یابد، قائدتا میزان افزایش پایه سنواتی نیز بیشتر از ۱۵ هزارتومان در ماه خواهد بود.
/ 3 نظر / 198 بازدید
کبری

سلام تولد دوستم نزدیک منم برا غافلگیریشون تو وبم براشون تولد گرفتم اگه تشریف بیارید خوشحال میشم رمز : گلی

ارسال ايميل انبوه

ارسال ايميل انبوه با قيمت ارزان و بازدهي عالي http://alphagroup20.mihanblog.com/ AlphaGroup20@yahoo.com

آموزش آنلاين رايگان

داشتم سايت هاي آموزشي رو سرچ مي کردم يک سايت آموزش آنلاين پيدا کردم که به نظرم جذاب اومد. توش کلي دوره هاي رايگان بود.لينکشو براتون گذاشتم. http://cetkaacademy.ir/ آموزش آنلاين رايگان