زنان کارمند بخوانند

 برنامه ریزی لازم برای بازگشت به کار پس از تولد فرزند

قدس آنلاین- منور میرشجاعان: مادرانی که شاغل هستند پس از تولد فرزندشان و گذراندن ایامی را به دور از دغدغه های کاری در کنار نوزادشان، نگرانی هایی از زمان شروع مجدد به کار دارند، برای کاستن این نگرانی ها به چند مورد اشاره می شود:

پیش بینی تاریخ بازگشت به کار
پیش بینی تاریخ بازگشت به کار ضروری است. این مساله به شما اجازه می دهد تا برای نظم دادن به کارهایتان و آماده سازی خود برای پیشبرد بهتر کارها به اندازه کافی زمان داشته باشید. این باعث می شود که از سرگرفتن فعالیتتان با آرامش خاطر همراه باشد. هنگامی که این مسئله حل شود، شما می توانید از کنار کودکتان بودن لذت ببرید.

از دوره سازگاری کودکتان غفلت نکنید
هر نوع خدمات نگهداری از کودکتان را که می خواهید انتخاب کنید اعم از پرستار بچه، مهد کودک و... از دوره سازگاری کودکتان با آن غفلت نکنید. آماده سازی کودکتان و همچنین خود شما به محیط جدید حدود یک هفته طول می کشد. لازم است در مورد فردی که در زمان غیبت شما از کودکتان مراقبت می کند، اطلاعات کافی به دست بیاورید. اگر قرار است از فرزندتان در خارج از خانه نگهداری شود، توصیه می شود عروسک یا یک شی آشنا را برای قوت قلب او همراهش کنید این کار به خصوص در ابتدای امر لازم است.

سازماندهی زندگی روزانه
در حال حاضر با یک نوزاد و بدون مشغله کاری روز را به خوبی می گذرانید حتی اگر این نوزاد اولین فرزند شما نباشد. اما در زمان بازگشت شما به کار هیچ چیز خود به خود درست نمی شود، برای مقابله در تمام جبهه ها شما باید سازماندهی داشته باشید. شک نکنید کمک خواستن از همسرتان برای شما تسکین دهنده است و از بار شما می کاهد. بنابر این قبل از بازگشت به کار برای اینکه با تغییرات غافل گیر کننده ای در روند زندگیتان روبه رو نشوید، تقسیم کار انجام دهید.
مثبت باشید
دور بودن از کودکتان در طول روز برای شما نا خوشایند است و ممکن است احساس گناه کنید و هر روز صبح با ناراحتی از خانه خارج شوید. نگران نباشید کودک شما پس از آشنایی با محیط جدید، چیزهای تازه ای را کشف می کند و رشد می یابد.
تعیین اهداف حرفه ای
تعیین اهداف حرفه ای برای طولانی مدت می تواند باعث انگیزه بیشتر در شما شود. اهداف جدید می تواند شما را برای ادامه کارهیجان زده کند. خیلی خوب خواهد بود اگر برای ارتقای شغل خود یک دوره آموزشی ببینید.

/ 0 نظر / 228 بازدید